Real Madryt

GARETH BALE

Gareth Bale swoją karierę piłkarską zaczynał w juniorskim zespole Southampton. Do pierwszej drużyny został włączony w roku 2005. W seniorskim zespole zadebiutował 17 kwietnia następnego roku w ligowym spotkaniu z Millwall. W trakcie pierwszego występu miał 16 lat i 275 dni, czym stał się drugim najmłodszym piłkarzem, który zadebiutował w pierwszej drużynie Southampton (pierwszym był Theo Walcott). Debiutancki sezon zakończył z dwoma ligowymi występami. 9 sierpnia w meczu z Derby County zdobył swojego pierwszego gola dla Southampton. Wystąpił wówczas w 28 ligowych spotkaniach, strzelając w nich pięć bramek.

25 maja 2007 roku przeszedł za kwotę 10 milionów funtów do Tottenhamu Hotspur. Pierwszy występ w tym klubie zaliczył 26 sierpnia, kiedy to zagrał w przegranym 1:0 ligowym spotkaniu z Manchesterem United. Pierwszego gola dla Tottenhamu zdobył 1 września w zremisowanym 3:3 meczu z Fulham. Pierwszy sezon w ekipie Spursów zakończył z ośmioma ligowymi występami. Na początku w drużynie "Kogutów" występował jako lewy obrońca. W sezonie 2009/2010 został przeniesiony na lewą pomoc.

20 października 2010 roku Bale rozegrał mecz przeciwko Interowi Mediolan w Lidze Mistrzów sezonu 2010/11 strzelając klasycznego hat-tricka w drugiej połowie meczu, mimo że Tottenham przegrywał 4:0 po pierwszej połowie grając w dziesiątkę. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny włoskiej.

W 2011 i 2013 został wybrany przez zawodowy związek piłkarzy (PFA) piłkarzem roku w Anglii.

1 września 2013 roku podpisał 6-letni kontrakt z Realem Madryt[2]. Według agenta FIFA Ernesta Bronzettiego kwota transferu wyniosła 91,2 miliona euro[3]. 14 września zadebiutował w Primera División w spotkaniu z Villarrealem. Mecz zakończył się remisem 2:2, a sam Bale strzelił gola. Kilka dni później Bale zadebiutował w Lidze Mistrzów w meczu z Galatasarayem; pojawił się na boisku w 64. minucie meczu, zmieniając Isco. Spotkanie zakończyło się wygraną Realu 6:1. Swojego pierwszego hat-tricka dla Realu Madryt strzelił 30 listopada 2013 roku w meczu z Realem Valladolid. Ma w swoim dorobku kilka rekordów, między innymi jest najmłodszym reprezentantem swojego kraju w historii i najmłodszym zdobywcą gola.

W sezonie 2013/2014 razem z ekipą Królewskich udało mu się w wyeliminować w półfinale rozgrywek Ligi Mistrzów Bayern Monachium. Real Madryt wygrał z ekipą z Bawarii w dwumeczu 5:0. 24 maja 2014 roku Gareth Bale sięgnął razem z Realem Madryt po trofeum Ligi Mistrzów, pokonując Altetico Madryt 4:1 po dogrywce. Wystąpił przez całe 120 minut meczu, strzelając gola na 2:1. Był to dziesiąty puchar dla Realu Madryt, a pierwszy dla Walijczyka. W swoim pierwszym sezonie w Realu Madryt wygrał również Puchar Króla, a w finale gdzie przeciwnikiem była Barcelona, zdobył gola na 2:1.